Autoklawy kosmetyczne

Autoklaw kosmetyczny zaistniał w świadomości sprzedawców i klientów jako wyjątkowa OKAZJA, zapewne dużo tańsza od autoklawów medycznych, stomatologicznych, laboratoryjnych czy przemysłowych. Niestety to pojęcie to zwykły chwyt marketingowy nastawiony na branżę kosmetologiczną, która od kilku lat wyposaża swe gabinety w małe sterylizatornie. Przepisy prawne, ustawy, normy czy rozporządzenia nie wpominają nic o tego typu urządzeniach. Autoklaw kosmetyczny to zatem nic innego jak mały sterylizator parowy, który może być jedynie autoklawem klasy B, S lub N. Przweażnie tak nazwane urządzenie reprezentuje ostatnią klasę, czyli N.

Jeszcze dziesięć lat temu sanepid nie miał większych zastrzeżeń do autoklawów klasy N, które wykorzystywane były w gabinetach stomatologicznych. Podobnie jak dziesięć lat temu mało który salon kosmetyczny posiadał w ogóle jakikolwiek sterylizator parowy. Wszystko się jednak zmieniło gdy unijni urzędnicy doszli do wniosku, że profilaktyka jest skuteczniejszym rozwiązaniem problemu epidemii chorób zakaźnych, aniżeli walka z jego skutkami. Zmieniono więc przepisy i zakwalifikowano do grupy gabinetów medycznych także salony kosmetyczne, SPA czy tatuażu. Jednocześnie narzucono ostrzejsze wymogi dotyczące ochrony zdrowia pacjenta a co za tym idzie, procedury związane ze sterylizacją narzędzi wykorzystywanych przy wszelkich zabiegach kosmetycznych. Widząc te zmiany, firma Tinget GmbH podjęła już w 2012 roku decyzję o wycofaniu z produkcji sterylizatorów klasy N. 

autoklaw Tinget o pojemności 8lW naszej ofercie pozostał jednak mały autoklaw klasy B o pojemności komory sterylizacyjnej 8l, który produkujemy właśnie z myślą o małych gabinetach kosmetologicznych. Autoklaw ten wyposażony jest w pompę próżniową japońskiej firmy Ulvac, która umożliwia sterylizację wszystkich wsadów, zarówno opakowanych jak i bez opakowania. Poza kompaktowymi rozmiarami, urządzenie to nie różni się niczym od swych większych "braci". Posiada zintegrowaną drukarkę termiczną, port USB umożliwiający podłączenie pamięci zewnętrznej i menu programatora w języku polskim.