Podzespoły
 
Jak każdy autoklaw dopuszczony do użytku na terenie Unii Europejskiej, także
nasze modele spełniają wymogi zawarte w europejskiej normie EN13060.
Aby jednak pięcioletnia gwarancja nie była jedynie hasłem reklamowym, nasi inżynierowie starannie dobierają podzespoły wykorzystywane przy budowie autoklawów Tinget®.

 
 
Pompa próżniowa Ulvac. 

Od lat stosujemy sprawdzone pompy próżniowe, japońskiej firmy Ulvac, które sukcesywnie są udoskonalane i dostosowywane do nowych standardów, jakie obowiązują w małych sterylizatorach parowych. Aktualnie wykorzystywane w naszych autoklawach pompy, posiadają system niezależnego chłodzenia, zwiększający ich wydajność.

 
 
Pompa próżniowa Thomas.

Nasz najnowszy produkt, autoklaw Tinget® Lamia 45, wyposażony został w pompę próżniową, niemieckiej firmy Thomas. Ma to związek z dużo większymi gabarytami urządzenia, które wymaga znacznie wydajniejszych podzespołów aniżeli w mniejszych modelach.


 
 
Zawór bezpieczeństwa.

Najważniejszy podzespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo użytkownika, czyli zawór bezpieczeństwa, to produkt włoskiej firmy Nuova General. Perfekcyjnie dobrany, działa zarówno na ciśnienie, jak i na parę wodną. Każda sztuka przed zainstalowaniem w autoklawie, przechodzi dokładną nastawę we Włoszech. Jej potwierdzeniem jest plomba włoskiego Urzędu Dozoru Technicznego, znajdująca się na zaworze. Każdy zawór oznakowany jest niepowtarzalnym numerem seryjnym i posiada stosowny certyfikat, zgodny z tymże numerem.

 
 
Komora sterylizacyjna.

Spełniająca najwyższe standardy, certyfikowana komora sterylizacyjna, wykonana została ze stali nierdzewnej 304. Wysoka odporność na korozję idealnie nadaje się do trudnych warunków, jakim będzie przez lata poddawana.

 
 
Elektrozawory Ceme / Sirai.

 
 
Stosowane do niedawna włoskie elektrozawory firmy Ceme, zostały wsparte pochodzącymi także z Włoch zaworami firmy Sirai. Dodanie nowego elektrozaworu związane jest z przeprojektowaniem konstrukcji autoklawu i zwiększeniem jego wydajności.
 
 

Procesor.

 
 
W związku ze specyfiką pracy autoklawu, oraz miejscami jego instalacji - niejednokrotnie w pobliżu miejsc o silnej interferencji elektromagnetycznej, oprogramowanie sterujące naszymi autoklawami wgrywamy na stabilne procesory amerykańskiej firmy Atmel.

 
 
Czujniki.

Od wielu lat opieramy się na sprawdzonych i bezawaryjnych czujnikach firmy Motorola. Zapewniają one dokładne i stabilne odczyty, ułatwiające kalibrację komory.