Urządzenia
 
Do podstawowych urządzeń wspomagających pracę w sterylizatorni zaliczamy:

 
DESTYLARKA WODY

Nieocenione urządzenie zapewniające stały dostęp do wody destylowanej w sterylizatorni. Stosowanie wody zawierającej minerały (z kranu), to najkrótsza droga do odkładania się kamienia w podzespołach sterylizatora, co jest przyczyną poważnych i kosztownych awarii generatora pary. To praktycznie bezobsługowe i ciche urządzenie nie potrzebuje specjalnych warunków do pracy, przez co znajdzie dla siebie miejsce w każdym gabinecie. Automatyczna ochrona przed przegrzaniem i intuicyjna wręcz obsługa sprawiają, iż destylarka marki Tinget®, nie absorbuje uwagi lekarza w trakcie swej pracy. Od 2017 roku w naszej ofercie znajdą Państwo dwa modele destylarki wody:
01 – urządzenie znane od kilkunastu lat. Biała, plastikowa obudowa współgra z większością sterylizatorów dostępnych na rynku.
02 – nowość wprowadzona na rynek na początku 2017 roku. Kolorystycznie nawiązująca do autoklawów Tinget®. Elegancka, metalowa obudowa kontrastuje z czarną, plastikową głownią wentylatora.

 
MYJKA ULTRADŹWIĘKOWA

Nieoceniony sojusznik w myciu brudnych narzędzi. Wręcz niezbędna przy narzędziach porowatych, których doczyszczenie ręczne graniczy niemal z cudem. Niewysoka cena, elegancka obudowa i elektronika oparta na sprawdzonych podzespołach są gwarantem skuteczności wobec najtrudniejszych zabrudzeń, znajdujących się na Państwa narzędziach. Oferta nasza obejmuje zarówno małe (750ml), amatorskie urządzenia, jak i duże (5l), profesjonalne myjki ultradźwiękowe. Aby jednak działanie myjki ultradźwiękowej było w 100% wydajne, należy pamiętać by stosować do jej napełnienia wyłącznie płynów, przewidzianych do tego typu urządzeń. Zwykła woda a nawet woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń to zbyt mało, by wspomóc ultradźwięki w skutecznym eliminowaniu brudu.

 
ZGRZEWARKA

Decydując się na sterylizację narzędzi opakowanych, należy podjąć decyzję o rodzaju opakowań. Mogą to być koperty samoklejące lub rękawy foliowe. Wybierając drugą opcję, musimy pomyśleć o zgrzewarce, zamykającej rękaw z wsadem. Na pierwszy rzut oka, wydaje się być to bardziej skomplikowana operacja, aniżeli korzystanie z wygodnych w użyciu kopert samoklejących, jednak na dłuższą metę okazuje się, iż wybór rękawów foliowych jest tańszym rozwiązaniem i bardziej uniwersalnym. Nie musimy bowiem magazynować kilku rodzajów kopert, przeznaczonych do różnych długości i wielkości wsadów. Wystarczy nam jedna rolka, którą możemy dowolnie przycinać, skracać, lub poszerzać. A wszystko to z wykorzystaniem naszej niezawodnej, kompaktowej zgrzewarki.