Materiały
Kontynuacją naszej polityki koncentrującej się na autoklawach klasy B, jest uzupełnienie oferty o materiały potrzebne do sterylizacji narzędzi opakowanych. Także w tej kwestii chcemy dostarczać najlepsze produkty w rozsądnych cenach, by umożliwić naszym klientom bezpieczną i efektywną pracę, dającą poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi. Dlatego materiały marki Tinget® wykonane zostały z należytą starannością i odpowiadają rygorystycznym wytycznym Unii Europejskiej, czego potwierdzeniem są certyfikaty CE.Koperty (torebki) do sterylizacji marki Tinget® odznaczają się wysoką estetyką wykonania oraz nieprzeciętną trwałością, zapewniającą sterylność narzędzi znajdujących się w ich wnętrzu po przeprowadzeniu cyklu sterylizacji w autoklawie. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów, idealnie nadają się zarówno do małych gabinetów, jak i dużych, wielostanowiskowych. Specjalnej konstrukcji wskaźniki, zatopione w folii naszych kopert są podstawowym gwarantem prawidłowości przeprowadzanej sterylizacji, zaś specjalnie dobrany klej, odpowiedzialny za ich zamykanie jest odporny zarówno na wilgoć, jak i wysoką temperaturę, dzięki czemu koperty marki Tinget® pozostają na długo szczelnie zamknięte, zapewniając sterylność przechowywanych narzędzi. 
Przy sterylizacji zróżnicowanych rozmiarowo narzędzi, oraz częstych procesach wykonywanych w sterylizatorni, efektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie rękawów foliowych. Dzięki możliwości dowolnego formowania i zamykania za pomocą zgrzewów robionych przy użyciu zgrzewarki, rękawy dają szersze możliwości aniżeli koperty. Nawijane na specjalne rolki rękawy marki Tinget® posiadają długość 200m, oraz specjalne oznakowanie testowe na całej swej długości. Gwarantują one, podobnie jak koperty, najwyższą jakość wykonania, przekładającą się na pewność i bezpieczeństwo zarówno w komorze sterylizacyjnej, jak i poza nią.

Uzupełnienie naszej palety materiałowej stanowi bogata oferta testów, wymaganych podczas kontroli sanepidu. Składają na nią się paski testowe, testy chemiczne Helix i Bowie&Dicka, testy biologiczne typu sporal oraz ampułkowe, a także testy do myjek ultradźwiękowych. Potwierdzają one prawidłowe działanie każdego autoklawu, stając się ważnym dowodem zarówno w obliczu kontroli gabinetu, jak i ewentualnych oskarżeń ze strony niezadowolonych pacjentów.Woda destylowana, ultraczysta marki Tinget®, to produkt najwyższej jakości spełniający wymogi producenta odnośnie zawartości związków mineralnych. Nadzór niemieckiego instytutu badawczego nad składem wody, gwarantuje jej ultra czystość. W przeciwieństwie do wody demineralizowanej, jonizowanej, przemysłowej, pitnej itp. woda destylowana nie powoduje odkładania się kamienia wewnątrz podzespołów autoklawu.