serwis autoklawów

Tinget Assistance -

przegląd techniczny autoklawu, lub usunięcie awarii w Twoim gabinecie.

 

serwis autoklawów

Zachowaj gwarancję jak najdłużej.

Nie zapominaj o corocznych przeglądach w autoryzowanym serwisie firmy Tinget GmbH

autoklaw z najdłuższą gwarancją

Cena zakupu sprzętu medycznego, to tylko jeden z ważnych parametrów mających wpływ na decyzję o kupnie. Równie ważnym jest szeroko pojmowany aspekt związany z serwisowaniem nabytego urządzenia, oraz z gwarancją chroniącą interesy użytkownika. Dlatego przykładamy ogromną wagę do zagadnień związanych z obsługą serwisową produkowanego przez nas sprzętu. 

serwis autoklawówOrganizując szkolenia techniczne dla serwisantów reprezentujących naszych partnerów handlowych, nasi inżynierowie przekazują całą niezbędną wiedzę i doświadczenie wykorzystywaną później w autoryzowanych serwisach Tinget na całym świecie. Znajomość budowy urządzeń powstających w naszych fabrykach, wraz z supportem oryginalnych części zamiennych umożliwiło nam rozszerzenie programu gwarancyjnego na autoklawy i unity stomatologiczne. Jako jedyna firma oferujemy pakiet przedłużania gwarancji nawet do 5 lat od daty zakupu (warunki oferty dostępne u sprzedawców). Możliwe jest to dzięki wysokiej jakości wykonania naszych produktów, oraz certyfikowanemu serwisowi technicznemu, potrafiącemu zdiagnozować i usunąć każdą usterkę.

Nasz autoryzowany serwis techniczny w Polsce zlokalizowaliśmy w samym centrum kraju, na obrzeżach miasta Łódź. Kładąc nacisk na jakość świadczonych usług, poświęciliśmy pięć lat na doskonałe wyszkolenie personelu z zakresu budowy, diagnostyki i naprawy urządzeń marki Tinget. Pozwoliło to na wdrożenie programu Tinget Security i Tinget Assistance na terenie Polski, przez co opieka serwisowa od stycznia 2013 roku stała się wydajniejsza. 

Podstawowa, dwuletnia gwarancja obejmująca nasze autoklawy repspektowana jest po dokonaniu przeglądu w autoryzowanym serwisie technicznym Tinget. Przegląd jest bezpłatny i należy dokonać go nie później jak rok od nabycia autoklawu. W trakcie usługi, serwisanci zobowiązani są do wymiany wszystkich uszczelek i filtrów. Kontroli technicznej podlegają także podzespoły urządzenia, oraz wszystkie cykle zaprogramowane na procesorze płyty głównej. Dokumentem potwierdzającym przeprowadzenie przeglądu, jest wpis serwisu posiadającego autoryzację Tinget w paszporcie technicznym urządzenia. 


Polityka naszej firmy, realizowana poprzez nasz autoryzowany serwis, zakłada przeprowadzanie akcji gwarancyjnych i pogwarancyjnych z użyciem jedynie oryginalnych części zamiennych. Cennik usług, oraz części podlega naszej szczegółowej kontroli, dzięki czemu jest pozbawiony marży podwykonawczej, mającej ogromny wpływ na ostateczne koszty serwisowania urządzeń Tinget.

Gwarancja jest realizowana w oparciu o oryginalną dokumentację, dostarczaną przezautoklaw sprzedawców wraz z urządzeniem. Każdy oryginalny produkt Tinget posiada kartę gwarancyjną. Tylko czytelnie wypełniona karta upoważnia do akcji serwisowych Tinget, dlatego sprawdź po zakupie jej obecność i staranność wypełnienia. Zawiera ona takie informacje jak data zakupu, nazwa kupującego, nazwa produktu, numer seryjny urządzenia i numer seryjny plomby zabezpieczającej Tinget. Dane te w dniu sprzedaży wprowadzane są do systemu technicznego Tinget Europa i weryfikują oryginalność produktu z otrzymaną kartą gwarancyjną w trakcie wizyty w naszym serwisie technicznym. 

Pamiętaj, że tylko oryginalny sprzęt Tinget podlega ochronie gwarancyjnej. Dlatego kupując autoklaw naszej marki, żądaj od sprzedawcy następujących dokumentów:

1. Czytelnie wypełnionej i podstemplowanej karty gwarancyjnej
2. Paszportu technicznego urządzenia
3. Instrukcji obsługi w języku polskim
4. Kserokopii certyfikatu CE

Sprawdź prawidłowość wypełnienia dokumentacji. Szczególną uwagę zwróć na numery seryjne, obecność tabliczki znamionowej, oraz obecność i stan plomby gwarancyjnej.

Gwarancja nie obejmuje części eksploatacyjnych, podlegających okresowym wymianom. Należą do nich:
1. uszczelka drzwi autoklawu
2. filtr bakteriologiczny
3. filterki wody
4. bezpieczniki
5. uszczelka destylarki
6. filtr węglowy destylarki
7. uszczelki zaworów spustowych wody

Gwarancja nie obejmuje także kosztów związanych z przeglądami technicznymi. Każda diagnostyka sprawnego sprzętu jest odpłatna, dlatego w przypadku podejrzenia awarii prosimy skontaktować się z serwisem technicznym Tinget telefonicznie by potwierdzić przypuszczenia. 

Aby uniknąć problemów związanych z nieznajomością obsługi autoklawu, firma Tinget zaleca skorzystanie z usługi szkolenia z obsługi sterylizatora (szczegóły u sprzedawców). Montaż i szkolenie w gabinecie zlokalizowanym na terenie Polski kosztuje 738zł brutto.

autoklaw

Tinget Assistance opcja ubezpieczenia autoklawu na wypadek usterki (600zł). Posiadając assistance nie musisz wysyłać autoklawu do serwisu. To serwis przyjedzie do Ciebie! Zgłaszając usterkę do autoryzowanego serwisu Tinget, ustalisz termin wizyty serwisanta w Twoim gabinecie. Jeżeli nie uda mu się usunąć usterki na miejscu, wówczas otrzymasz autoklaw zastępczy na czas trwania naprawy. UWAGA - nieuzasadnione interwencje będą obciążać zgłaszającego (koszt dojazdu 400zł + roboczogodzina 60zł). 

Assistance obowiązuje przez pierwsze dwa lata, liczone od daty zakupu autoklawu.serwis autoklawów Wykupienie ochrony na kolejny rok, możliwe jest wyłącznie po dokonaniu przeglądu przedłużającego gwarancję w autoryzowanym serwisie Tinget (program działa tylko w przypadku autoklawów będących na gwarancji). Koszt wykupienia Assistance na kolejny - 3. rok - wynosi 600zł. Podobnie sytuacja wygląda przy przedłużaniu gwarancji na 4. i 5. rok. 

Tinget Security to program ochrony klienta naszej marki, zapewniający szybki i skuteczny serwis techniczny obejmujący cały obszar kraju na jakim został wprowadzony. W Polsce uruchamiamy go z początkiem 2013 roku. Obejmie on wszystkie autoklawy naszej marki sprzedane na terenie Polski poprzez autoryzowane punkty sprzedaży. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem we wszystkich krajach w których został wprowadzony, ze względu na zredukowanie po stronie klienta do minimum kosztów związanych z serwisowaniem sprzętu. Wraz z wprowadzeniem Tinget Security w Polsce oferujemy Państwu:

Przegląd techniczny po pierwszym roku użytkowania autoklawu - bezpłatnie. Usługa może być wykonana w autoryzowanym serwisie technicznym Tinget, bądź u klienta w gabinecie. W pierwszym przypadku należy powiadomić sprzedawcę od którego nabyliśmy urządzenie o chęci dokonania przeglądu w serwisie technicznym Tinget i przygotować autoklaw do wysyłki. Sprzedawca ustali z Państwem dogodny termin odbioru urządzenia i podstawi na wskazany adres kuriera, który bezpłatnie odbierze paczkę. Po dokonaniu przeglądu autoklaw zostanie dostarczony tą samą drogą do Państwa gabinetu a koszty związane z transportem pozostaną po naszej stronie.

W drugim przypadku należy powiadomić sprzedawcę od którego nabyliśmy urządzenie o chęci dokonania przeglądu w gabinecie. Sprzedawca ustali z Państwem dogodny termin wizyty serwisanta w którym ten dojedzie na podany adres, celem przeprowadzenia czynności związanych z przeglądem. W tej opcji koszt związany z dojazdem do gabinetu zlokalizowanego na terenie Polski wynosi 400zł brutto.

Przegląd techniczny przedłużający gwarancję - koszt 600zł brutto. Usługa może być wykonana w autoryzowanym serwisie technicznym Tinget, bądź w dowolnym gabinecie klienta zlokalizowanym na terenie Polski.  Przeglądu dokonuje się przed końcem dwóch pierwszych lat użytkowania autoklawu Tinget. Maksymalny okres wydłużenia gwarancji wynosi 5 lat.

W pierwszym przypadku należy powiadomić sprzedawcę od którego nabyliśmy urządzenie o chęci dokonania przeglądu w serwisie technicznym Tinget i przygotować autoklaw wraz z dokumentacją do wysyłki. Sprzedawca ustali termin przeglądu i przekaże informacje na jaki adres należy dostarczyć urządzenie. 

W drugim przypadku należy powiadomić sprzedawcę od którego nabyliśmy urządzenie o chęci dokonania przeglądu w gabinecie. Sprzedawca ustali z Państwem dogodny termin wizyty serwisanta w którym ten dojedzie na podany adres, celem przeprowadzenia czynności związanych z przeglądem. W tej opcji koszt związany z dojazdem do gabinetu zlokalizowanego na terenie Polski wynosi 400zł brutto, co razem z usługą da kwotę końcową 1000zł brutto.

autoklaw

Awaria autoklawu w okresie gwarancji - autoklawy Tinget drugiej generacji należą do mało awaryjnych urządzeń, dzięki zastosowaniu udoskonalonej płyty głównej sterowanej procesorem Atmel a także sprawdzonych podzespołów do ich budowy. Dlatego w przypadku pojawienia się problemów zalecamy w pierwszej kolejności kontakt z autoryzowanym serwisem technicznym Tinget w celu ustalenia i potwierdzenia usterki. Jeżeli autoklaw uległ awarii na wyświetlaczu LCD pojawi się stosowny komunikat informujący o kodzie błędu. Wówczas zadziała program Tinget Security i na wskazany adres wysłany zostanie kurier, by dostarczyć sprzęt do serwisu technicznego. Koszt odbioru uszkodzonego autoklawu spoczywa po stronie serwisu, podobnie jak koszt jego dostarczenia po naprawie. Istnieje także możliwość dojazdu serwisanta do Państwa gabinetu, celem usunięcia usterki na miejscu. Koszt dojazdu na terenie Polski wynosi 400zł.

Należy pamiętać, że sprawny autoklaw nie podlega programowi Tinget Security i w przypadku niestwierdzenia awarii, kosztami serwisowymi zostanie obciążony właściciel autoklawu.

Awaria autoklawu po okresie gwarancji - po zakończeniu okresu gwarancyjnego nie zanika wsparcie naszego serwisu, który świadczy usługi zgodnie z polityką cenową Tinget. W przypadku stwierdzenia usterki po okresie gwarancyjnym, należy skontaktować się z serwisem, bądź sprzedawcą i poinformować go o kodzie błędu wyświetlanego na panelu LCD. Jeżeli konieczna okaże się wizyta w serwisie, należy starannie opakować autoklaw w sztywny karton i wysłać na podany przez konsultanta adres. Koszt wysyłki po okresie gwarancyjnym ponosi wysyłający. Autoklawy Tinget naprawiane są w autoryzowanych serwisach tylko z użyciem oryginalnych części zamiennych. Koszt roboczogodziny na terenie Polski wynosi 60zł/godz. brutto. Istnieje także możliwość dojazdu serwisanta do Państwa gabinetu, celem usunięcia usterki na miejscu. Do kosztów serwisowych doliczany jest wóczas koszt dojazdu, który na terenie Polski wynosi 400zł brutto.

Autoklaw zastępczy - serwis techniczny Tinget zobligowany jest do usunięcia usterki w jak najszybszym czasie. Standardowo wizyta autoklawu w naszym serwisie trwa nie dłużej niż 2 dni, dzięki doskonale wyposażonemu magazynowi części zamiennych. Gdyby jednak usunięcie usterki miało przekroczyć 7 dni roboczych, wówczas mają Państwo prawo do otrzymania autoklawu zastępczego. Wariant ten dotyczy autoklawów Tinget będących na gwarancji. 

Wymiana autoklawu na nowy - serwis techniczny Tinget ma obowiązek rzetelnej obsługi Państwa autoklawów podczas corocznych przeglądów. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko pojawienia się awarii. Jeżeli jednak w okresie 24 miesięcznej gwarancji podstawowej dojdzie do trzech usterek niezawinionych przez użytkownika i podjęte działania naprawcze nie przyniosą rozwiązania tego problemu, przy czwartej usterce właściciel autoklawu ma prawo do wymiany autoklawu na nowy. 

Wyłączenia spod gwarancji - autoklaw posiada części zużywające się, które użytkownik wymienia we własnym zakresie zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się w instrukcji obsługi urządzenia. Należą do nich bezpieczniki, uszczelki i filtry. Niesprawność autoklawu spowodowana zużytą uszczelką, rozregulowanymi drzwiami, uszkodzonym filtrem, bądź przepalonym bezpiecznikiem nie jest traktowana jako usterka podlegająca akcji serwisowej. 

Utrata gwarancji - firma Tinget gwarantuje bezawaryjne działanie swoich autoklawów w okresie gwarancyjnym, które obsługiwane są zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi. Utrata gwarancji grozi użytkownikowi w następujących przypadkach:

1. autoklaw został mechanicznie uszkodzony (uderzenie, zalanie wodą, przepięcie z sieci, użytkowanie w warunkach niezgodnych z instrukcją obsługi).

2. zakamienienie urządzenia, spowodowane niestosowaniem wody destylowanej.

3. samodzielne naprawy lub ingerencja w mechanikę bądź elektronikę autoklawu (naruszona, bądź zerwana plomba gwarancyjna). 

4. brak wymagalnego przeglądu technicznego, dokonanego przez autoryzowany serwis Tinget. 

 

Rekomendowany przez firmę Tinget serwis techniczny w Polsce: www.serwisautoklawow.pl